ДонНУЕТ знає

Університет Туган-Барановського знає: на роботі як удома?

На роботі як удома: узаконена дистанційка – прорив у трудових відносинах чи дискримінація за професійною ознакою?

Яковенко Юрій В’ячеславович, асистент кафедри економіки та міжнародних економічних відносин потрапив в об’єктив камер ТРК “Рудани”, де говорить про дистанційне навчання та роботу в Кривому Розі.

Повний матеріал ЗНАЙДЕТЕ ТУТ!

у школі

Онлайн-навчання з Університетом Туган-Барановського в КЗОШ №102

Для учнів 11 класу викладач Університету Туган-Барановського, кандидат філологічних наук Ревуцька С.К., провела онлайн-урок української мови. Темою обговорення стали числівники та їх відмінювання.

Власна методика Світлани Казимирівни відмінювати числівники за допомогою долоні є цікавою та, безперечно, корисною для  учнів. Її застосування в дії дивіться у фотозвіті 

Вчена Рада

Засідання Вченої ради Університету Туган-Барановського

Засідання № 8 Вченої ради Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського відбудеться 25 лютого о 14.00 в аудиторії № 407 Університету. Засідання буде проходити й транслюватися також в он-лайн режимі по скайпу у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України № 11 від 11.03.2020 р., № 392 від 02.05.2020 р., листа МОН України № 1/9-154 від 11.01.2020 р. та наказу в.о. ректора ДонНУЕТ № 62 від 12.03.2020 р.

До порядку денного включено такі основні питання:

1. Про затвердження програм вступних іспитів, співбесід, фахових вступних випробувань та білетів для вступу на навчання у 2021 році – доповідач відповідальний секретар Приймальної комісії Яковенко Ю.В.

2. Про результати зимової сесії здобувачів вищої освіти заочної форми навчання – доповідач перший проректор Никифоров Р.П.

3. Стан організаційної та координаційної діяльності щодо працевлаштування студентів і випускників ДонНУЕТ – доповідач перший проректор Никифоров Р.П.

4. Про затвердження щомісячного звіту щодо реалізації проєкту «Підвищення освітньої та наукової ролі ДонНУЕТ як внутрішньо переміщеного закладу вищої освіти у громаді Донецької області», що фінансується Європейським Союзом – доповідач проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та розвитку Кожухова Т.В.

5. Рекомендація до друку наукових видань – доповідач проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та розвитку Кожухова Т.В.

6. Виконання рішень Вченої ради за лютий 2020-2021 н.р. – доповідач учений секретар Богатирьова Г.А.

Також на черговому засіданні колегіального органу можуть бути розглянуті позапланові питання порядку денного («Різне») залежно від їх надходжень до секретаріату Вченої ради.

у школі

Профорієнтаційна робота Університету Туган-Барановського в школі №65

” Подорож у світ маркетингу” відбулась! 

З метою проведення профорієнтаційної роботи асистент кафедри маркетингу, менеджменту та публічного адміністрування Шаповалова Інесса Вадимівна відвідала КЗОШ №65.

Учні 11 класу мали можливість переглянули відеопрезентацію, яка дозволила ознайомитись з перевагами навчання в Університеті, особливостями навчального процесу, навчальним простором, інфраструктурою навчального закладу. Крім того, школярі разом із викладачем здійснили подорож у світ маркетингу, залучившись до процесу створення реклами шоколаду. Проведений захід дав змогу учням ознайомитись із особливостями  маркетингової діяльності та отримати уявлення щодо спеціальності “Маркетинг”. Після закінчення уроку школярі висловили бажання вступати до нашого Університету! 

 

Університет знає

Університет Туган-Барановського знає: День екскурсовода

НАШЕ ПРОФЕСІЙНЕ СВЯТО – ДЕНЬ ЕКСКУРСОВОДА! 

Щороку, 21 лютого, відзначають свято – День екскурсовода! Гіди й екскурсоводи – це своєрідні візитки того міста чи місця, де вони проводять екскурсію. Відомо, що свято було започатковане в 1990 році, ініціатором його заснування була Міжнародна федерація асоціацій екскурсоводів. У 70-х роках 20 століття вимоги до професіоналізму гідів підвищилися, і екскурсоводами стали називати тільки людей, що пройшли спеціальну підготовку.

В даний час екскурсоводів готують кілька вузів у країні, що мають спеціалізацію «Туризм». Підготовку спеціалістів даного профілю здійснює кафедра туризму та країнознавства Університету Туган-Барановського. Викладачі кафедри, на чолі з завідуючим – доктором економічних наук, професором Горіною Г.О., активно співпрацюють з туристичними підприємствами міста й України та навчальними закладами різного рівня.

Закохані у свою справу викладачі кафедри туризму та країнознавства ДонНУЕТ (Горіна Г.О., Богатирьова Г.А., Снігур К.В. та ін.) самі проводять екскурсії, займаються популяризацією цієї професії у навчальних закладах міста, проводять дослідження й публікують їх результати у відомих наукових виданнях. Стало гарною традицією запрошувати на зустріч зі студентами екскурсоводів міста, відвідувати виставки як місцевого, так і Всеукраїнського рівня, приймати участь у заходах до професійних свят. 

Своєю діяльністю вони підтверджують тезу про те, що гід-екскурсовод – це професіонал з туристичного та екскурсійного супроводу, який повинен уміти побудувати свою розповідь і показ об’єктів так, щоб не лише зацікавити, а й повідомити їм цікаві факти. 

У межах навчальних дисциплін кафедри (Організація екскурсійної діяльності, Організація туристичних подорожей та ін.) здобувачі вищої освіти отримують систему знань і навичок з теорії, методики та організації екскурсій. Викладачі кафедри ретельно готують своїх студентів до підготовки і проведення екскурсій, адже екскурсоводові необхідно проробляти велику попередню роботу: пошук архівних матеріалів, вивчення книг і статей з теми, збір цікавих фактів та ін. 

Випускники спеціальності 242 «Туризм» працюють в туристичних агентствах по всій Україні, мають статус кваліфікованого туристичного гіда (Головань Марія, Огур Володимир), є членами громадської спілки «Українська асоціація гідів». 

Колектив кафедри туризму та країнознавства ДонНУЕТ імені Михайла Туган-Барановського і студентство вітає усіх гідів та екскурсоводів з професійним святом, щиро зичить нових та цікавих маршрутів і вдячних туристів! 

Ми всіх екскурсоводів, гідів вітаємо, 

Досягти кар’єрних висот, за життя бажаємо, 

І нехай по життю весело крокують, 

Туристів знаннями хай дивують. 

у школі

Університет Туган-Барановського в Покровському ліцеї

За запрошенням адміністрації Покровського ліцею, асистентом кафедри маркетингу, менеджменту та публічного адміністрування Шаповаловою Інессою Вадимівною, була проведена презентація Університету для учнів випускних класів.

Школярі ознайомились із особливостями та перевагами навчання в Університеті Туган-Барановського та отримали вичерпну інформацію щодо поточної вступної кампанії.

Крім того, був проведений урок “Подорож у світ маркетингу”, який дозволив яскраво презентувати спеціальність “Маркетинг” та залучити учнів до процесу створення реклами шоколаду. Проведений захід дозволив учням ознайомитись з переліком спеціальностей університету та привернути увагу до спеціальності “Маркетинг” та зосередитись на одному із цікавих напрямків маркетингової діяльності – процесі створення реклами.