День благодійності в Україні

8 декабря 2019, 6:15 pm
There is no translation available.

У другу неділю грудня (08.12.2019 р.) в Україні відзначається День благодійності. Це національне свято, присвячене всім людям, хто займається благодійною діяльністю, був встановлений Указом президента України В. Ющенком № 1220/2007 від 13 грудня 2007 року і відтоді відзначається щороку.

Сенс слова «благодійність» зрозумілий, напевно, кожній людині. Творити благо ‒ тобто, надавати безоплатну допомогу тим, хто її потребує. Благодійність виявляється добровільно в будь-якій прийнятній формі: виконання будь-яких робіт або надання послуг, дарування майна, надання фінансової підтримки.

Благодійністю можуть займатися приватні особи або організації, благодійні фонди.

За повідомленням прес-служби Президента України, День благодійності був встановлений із метою утвердження принципів гуманізму і милосердя, сприяння розвитку благодійної діяльності та на підтримку ініціативи громадських організацій.

Картинки по запросу "день благодійності в україні""

There is no translation available.

«Роль волонтерства у сприянні досягненню цілей у галузі сталого розвитку, яка проявляється в найрізноманітніших і постійно мінливих формах, заслуговує твердої підтримки з боку урядів та інших суб'єктів. У цей Міжнародний день я дякую добровольцям за те, що вони роблять, щоб ніхто не був забутий» ‒ сказав Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш

Генеральна Асамблея ООН у 1985 році запропонувала урядам щорічно відзначати 5 грудня Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку. Відзначається відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/40/212.

Добровольці (а в останні роки все частіше можна почути трансформоване з англійської ‒ волонтери) ‒ це люди, які витрачають свій вільний час на благо суспільства. Сфери діяльності, в яких можна побачити безоплатну роботу добровольців, воістину численні та різноманітні.

Наприклад, такі люди добровільно викликаються допомагати прибирати громадську територію, поширювати плакати або брошури соціальної кампанії, готові безкоштовно проводити екскурсії по рідному місту, бути перекладачами на великих міжнародних спортивних змаганнях. Більш того, добровольці допомагають персоналу в дитячих будинках і будинках престарілих, поспішають на допомогу при ліквідації наслідків стихійних лих.

У Всесвітній декларації добровольців сказано, що вони мають право присвячувати свій талант, час, енергію індивідуальним і колективним акціям, не чекаючи за це винагороди.

Програма добровольців Організації Об'єднаних Націй (ДООН) мобілізує тисячі добровольців по всьому світу, сприяючи встановленню миру і розвитку. ДООН виступає за зміцнення ролі добровольців і тісно працює з партнерами в області включення добровольчої діяльності в програми розвитку. Щорічно понад 6500 добровольців ООН працюють у взаємодії з підрозділами ООН в найскладніших умовах по всьому світу. 12 тисяч добровольців ООН, діючи дистанційно, виконують більше 20 тисяч завдань по лінії UNV Online.

Картинки по запросу "міжнародний день волонтерів""

There is no translation available.

Картинки по запросу "УАЕМ""

 

Для поліпшення підготовки здобувачів вищої освіти і підвищення ефективності їх наукових досліджень, викладачі кафедри економіки та міжнародних економічних відносин ДонНУЕТ активно співпрацюють із УКРАЇНСЬКОЮ АСОЦІАЦІЄЮ ЕКОНОМІСТІВ-МІЖНАРОДНИКІВ (УАЕМ).

УАЕМ ‒ це Всеукраїнська громадська організація, заснована у березні 2010 р., яка об’єднує економістів, що цікавляться теорією та практикою організації міжнародних економічних відносин та дослідженнями процесів глобалізації. До її складу входять понад 1000 членів із 8 країн світу.

Метою діяльності Асоціації є об’єднання зусиль, інтелектуальних та матеріальних ресурсів навчальних закладів, наукових установ та суб'єктів господарювання в напрямах підвищення якості підготовки економістів-міжнародників і кваліфікації викладачів відповідних предметів, створення сприятливих умов для організації наукових дискусій і фундаментальних досліджень української економічної науки у сфері міжнародних економічних відносин та глобалізаційних процесів.

Основними завданнями Асоціації є:

 • сприяння розвитку і вдосконаленню системи міжнародних економічних відносин України;
 • сприяння розвитку і вдосконаленню стратегії міжнародної діяльності по забезпеченню місця та ролі України у світогосподарській системі;
 • розробка механізму і сприяння входженню України у світові економічні організації та інтеграційні структури;
 • участь у розробці нормативних актів, документів, перспективних планів і програм розвитку міжнародних відносин;
 • допомога у становленні нових наукових економічних шкіл, удосконаленню наявних науково-методичних розробок тощо;
 • сприяння узагальненню сучасного світового досвіду роботи в галузі міжнародних економічних відносин і світового господарства;
 • створення та ведення банку даних єдиної системи інформації з питань міжнародних економічних відносин і розвитку світового господарства, документації, яка потрібна для діяльності Асоціації та її членів.

Викладачі кафедри економіки та міжнародних економічних відносин беруть участь у конференціях, круглих столах, семінарах, наукових читаннях, які проводить Асоціація, також задіяні в організації та проведенні студентських олімпіад зі світового господарства і МЕВ. У планах викладачів-учасників розміщувати наукові матеріали у часописі Асоціації та Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАН України «Світове господарство і міжнародні економічні відносини» і на веб-сторінці Асоціації тощо.

Отже, членство в Асоціації є дуже важливою професійною співпрацею для викладачів кафедри економіки та міжнародних економічних відносин, оскільки постійний обмін досвідом із провідними фахівцями у сфері міжнародної економіки надає розуміння щодо питання: які компетенції необхідно сьогодні розвивати майбутнім економістам-міжнародникам?

 

Бухгалтерський облік: цікаві факти

8 декабря 2019, 5:00 pm
There is no translation available.

Історія бухгалтерського обліку налічує майже 6000 років. Облік називали таємницею богів, а цифри і до цього часу – сакральний елемент буття. Батьківщиною бухгалтерського обліку вважається Стародавній Єгипет. Початок сучасному обліку було покладено в Лідії. У письмових джерелах, що збереглися до наших днів, згадується давньогрецький спосіб викреслювання записаної раніше інформації. Так, до прикладу, враховували борги з податків та їх погашення. Завдяки грекам у Стародавньому Римі з’явилися банки і пов’язана з ними термінологія.

Герб бухгалтерського обліку

Картинки по запросу "герб бухгалтерського обліку""

Наука. Сумлінність. Незалежність.

Значення символів: Сонце – освітлення бухгалтерським обліком фінансової діяльності;

Ваги – баланс; Крива Бернуллі – символ того, що облік буде існувати вічно.

Основоположником же бухгалтерського обліку у вигляді, близькому до того, яким ми його звикли бачити, вважається Лука Пачолі (1445‒1509 рр.) – визначний математик з Італії. Тоді ж і з’явився термін «бухгалтер». Із того часу бухгалтерський облік розвивався як наука, а робота бухгалтера набула суспільної ваги.

Сьогодення…

 

Незважаючи на те, що бухгалтери цінують точність понад усе, у питанні, коли відзначається День Бухгалтера, – двоякість. Свято можна починати святкувати офіційно 16 липня, згідно чинного законодавства України, а потім продовжити 10 листопада ‒ в Міжнародний день бухгалтера.

Цікаві факти про бухгалтерський облік:

 • слово «бухгалтер» походить від німецьких слів «Buch» – книга і «Halter» – тримач. Найменування професії дуже точно відображає специфіку роботи бухгалтерів у епоху Середньовіччя, адже в ті часи дані про надходження і витрати матеріальних цінностей та грошових коштів заносилися в спеціальну книгу;
 • статистика стверджує, що 86 % бухгалтерів – жінки;
 • у різних країнах існують національні школи бухобліку;
 • Шерлок Холмс, якого побачили глядачі в першому в світі екранізації відомих творів Дойля, не був професійним актором, а був бухгалтером;
 • відомі люди, чия професія за освітою – бухгалтер: Аллен Карр, Михайло Зощенко, Олександр Вертинський, Елізабет Арден, Герберт Уеллс , Вільям Портер (писав під псевдонімом О. Генрі), Карл Маркс, Генріх Шліманн (відомий тим, що виявив руїни Трої), Френк Робінсон (той самий, що вигадав логотип, мабуть, відомий кожній людині, адже мова йде про напій Coca-Cola);
 • бухгалтери потрапили до списку найбільш високооплачуваних професій у США. За даними Forbes, – рівень заробітків бухгалтера в штатах відповідає 25 місцю в рейтингу найбільш високооплачуваних професій, – із річною заробітною платою ‒ 106,2 тис доларів;
 • помилка бухгалтерії Міністерства освіти штату Нью-Йорк привела до того, що сума, призначена на розвиток міського шкільного транспорту, збільшилася в два рази. Виявилось, що в одному із слів через неувагу бухгалтера з’явилася зайва буква, і бухгалтерська програма не змогла розпізнати її. Ця помилка була виявлена в ході аудиторської перевірки в червні 2006 року, вона привела до того, що на транспорт було витрачено 2,8 мільйонів доларів замість запланованих 1,4 мільйонів доларів.

І ще трохи насамкінець…

Відомий жарт, що «бухгалтер» — це «діагноз». Деякі люди цієї професії настільки вживаються в свій діловий образ, що навіть переносять в’їдливість і «любов» до цифр в особисте життя. У бухгалтерів заведено все робити чітко і правильно, тому що-небудь екстремальне і нове викликає у них страх і дуже насторожує. З часом деякі представники цієї професії перетворюються на страшних зануд. У цьому сенсі є повчальною історією Акакія Акакійовича Башмачкина (героя повісті Н.В. Гоголя «Шинель»), чий світ складався лише із букв і ком.

Отже, гарного, чемного та порядного Вам бухгалтера!

 

There is no translation available.

Суб’єкти господарювання використовують різні форми звітності. В цілому за джерелами інформації звітність підприємства поділяється на бухгалтерську, фінансову, податкову, статистичну та оперативно-технічну. Інформація із вищеперерахованих видів звітності використовується як зовнішніми, так і внутрішніми користувачами. Однак, для управління ресурсним потенціалом, корпорації потрібна саме внутрішня бухгалтерська звітність, яка має високий рівень деталізації та формується відповідно до різних рівнів управління (вищий, середній, нижчий).

Для вищого рівня управління потрібні узагальнені показники щодо ресурсовикористання, груп ресурсів за станом та рівнем забезпеченості, та загальне значення ресурсного потенціалу корпорації. Проте, на нижчих рівнях управління потрібні деталізовані дані, наприклад, показники матеріальних ресурсів за їх структурними елементами: основні засоби, інші необоротні активи, виробничі запаси, готова продукція і товари, незавершене виробництво тощо. Тому, в першу чергу, потрібно визначити обсяг, зміст, строки подання інформації для користувачів кожного рівня. Важливо розробити систему показників, які залежать від виконавців, за виконання яких вони несуть безпосередню відповідальність.

Чинне законодавство не регулює порядок та інформаційне забезпечення процесу складання внутрішньої звітності, не встановлює стандартні форми, тобто для кожного суб’єкта господарювання вона є індивідуальною.

Отже, нерозробленість облікового забезпечення процесу аналізу ресурсного потенціалу в умовах створення інтегрованої комп’ютерної інформаційної системи корпорації, унеможливлює здійснення контролю за доцільністю та обсягами використання ресурсів, визначення рівня забезпеченості ресурсами та ранжування бізнес-одиниць за рівнем ефективності використання ресурсного потенціалу, викликала необхідність розробки пакету внутрішньої бухгалтерської звітності про ресурсний потенціал корпорації. Вимоги до змісту, порядку розкриття, термінів складання та передачі такої інформації визначені як елементи облікової політики та задекларовані у Положенні про ресурсний потенціал корпорації.

Розроблені форми внутрішньої бухгалтерської звітності про ресурсний потенціал для впровадження в інтегровану КІСК

Форма

Назва

Характеристика

РП-1,

РП-1к

Звіт про матеріальні ресурси бізнес-одиниці (корпорації)

Містить аналітичну інформацію про матеріальні ресурси бізнес-одниці (узагальнену інформацію про відповідний ресурс за всіма учасниками групи)

РП-2, РП-2к

Звіт про нематеріальні ресурси бізнес-одиниці (корпорації)

Містить аналітичну інформацію про нематеріальні ресурси бізнес-одниці (узагальнену інформацію про відповідний ресурс за всіма учасниками групи)

РП-3, РП-3к

Звіт про фінансові ресурси бізнес-одиниці (корпорації)

Містить аналітичну інформацію про фінансові ресурси бізнес-одниці (узагальнену інформацію про відповідний ресурс за всіма учасниками групи)

РП-4, РП-4к

Звіт про трудові ресурси бізнес-одиниці (корпорації)

Містить аналітичну інформацію про трудові ресурси бізнес-одниці (узагальнену інформацію про відповідний ресурс за всіма учасниками групи)

РП-5, РП-5к

Звіт про ресурсний потенціал бізнес-одиниці (корпорації)

Містить інформацію про ресурсний потенціал окремої бізнес-одниці (узагальнену інформацію про ресурсний потенціал всіх учасників групи, тобто корпорації в цілому)

Звіти РП-1, РП-2, РП-3 та РП-4 представляють інформацію за окремою бізнес-одиницею в межах підсистем бухгалтерського обліку інтегрованої комп’ютерної інформаційної системи корпорації («Облік матеріальних ресурсів», «Облік нематеріальних ресурсів», «Облік фінансових ресурсів», «Облік трудових ресурсів»). У свою чергу, розроблені форми внутрішньої звітності РП-1к, РП-2к, РП-3к і РП-4к містять зведену інформацію про окрему складову ресурсного потенціалу всіх учасників об’єднання (корпорації).

Звіт про ресурсний потенціал (РП-5, РП-5к) є узагальнюючим підсумковим документом, який включає інформацію про всі складові ресурсного потенціалу бізнес-одиниці/корпорації. Інформація даного звіту призначена для аналізу забезпеченості ресурсами корпорації та ефективності їх використання.

Бухгалтер

 
There is no translation available.

Останні декілька тижнів відбуваються визначні події для розвитку туристичного бізнесу в Україні. Так, нещодавно Кабінет Міністрів України в доопрацьованому проекті державного бюджету на 2020 рік передбачив 240 млн грн на просування туристичного потенціалу України.

Іншою знаковою подією для вітчизняного туризму стало проведення стратегічного форуму «Конкурентоздатний туристичний сектор України ‒ шлях уперед» (26 листопада 2019 року). Тут була представлена Дорожня карта конкурентоспроможного розвитку галузі подорожей і туризму в Україні, яка була розроблена за ініціативою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

У розробці Дорожньої карти брали участь експерти із Хорватії. І є впевненість, що це буде яскравий приклад успішного розвитку турбізнесу. Документ було розроблено в рамках ініціативи Європейського Союзу «EU4Business», яка націлена на підтримку малого та середнього бізнесу, і здійснюється за підтримки ЄБРР.

Керівник розвитку малого та середнього бізнесу в Україні ЄБРР Катерина Рігг розповіла, що в Україні з 2016 р працює ініціатива ЄС «EU4business» із підтримки малого та середнього бізнесу (МСБ). В рамках цієї ініціативи ЄБРР надає допомогу бізнесу за рахунок нефінансових інструментів ‒ консультацій, тренінгів, семінарів. У рамках ініціативи «EU4business» в Україні вже діють 15 Центрів інформаційної підтримки бізнесу, через які й надається консультаційна допомога. ЄБРР вже має досвід роботи з підприємствами, які займаються меблевим бізнесом, текстилем, пошиттям одягу, наданням IT-послуг. А після розробки Дорожньої карти ЄБРР зможе більше уваги приділяти і наданню допомоги туристичній галузі.

Денис Торхов, координатор ЄБРР консультаційних проєктів із розвитку малого та середнього бізнесу (МСБ) в Україні, зазначив, що при розробці Дорожньої карти експерти проаналізували існуючі напрямки і продукти в українському туризмі, а також визначали, що можуть для розвитку туризму зробити як урядові структури, так і туристичні організації. Тепер карта представлена на обговорення всіма, хто причетний до туристичної галузі, для того, щоб її можна було відкоригувати і вдосконалити.

Президент національної туристичної організації України Іван Ліптуга зазначив, що розробка такого документа за участю найбільшого міжнародного донора й інвестора України ‒ це прорив для нашої країни, і після доопрацювання Дорожня карта повинна бути імплементована новим урядом і новим парламентом.

Картинки по запросу "дорожня карта в туризмі""

 

День Збройних сил України

6 декабря 2019, 1:16 pm
There is no translation available.

Картинки по запросу день вооруженных сил украины поздравления

There is no translation available.

У листопаді 2019 року на кафедрі загальноінженерних дисциплін та обладнання відбувся науковий семінар на тему: «Інтенсифікація робочих процесів виробництва харчових продуктів у полі ультразвукових коливань». Керівник семінару д.т.н., професор Хорольський В. П.

Із доповіддю виступив професор Хорольський В. П., який акцентував увагу на необхідності впровадження ультразвукових коливань у процеси виробництва харчової промисловості. Проаналізував проблемні питання в області промислової автоматизації, підкреслив актуальність автоматизації робочих процесів виробництва для досягнення «безлюдних технологій».

Із доповідями виступили:

 1. Студентка групи ГМБ-18М Островчук О. О. з темою «Інтенсифікація робочих процесів виробництва зефіру з використанням цифрових технологій проектування» (науковий керівник проф. Хорольський В.П.).

Студенткою розглянуто виробництво зефіру, досліджено вплив ультразвукових коливань на зефірну масу, рекомендовано модернізувати лінію виробництва з автоматизованою системою управління технологічним процесом.

 1. Студент групи ГМБ-18М Пасєка Р.П. з темою «Інтенсифікація робочих характеристик обладнання для виробництва м’ясних продуктів у полі ультразвукових коливань» (науковий керівник проф. Хорольський В.П.).

Студентом було розглянуто робочі характеристики обладнання для виробництва м’ясних продуктів, запропоновано спосіб виробництва продуктів переробки м’яса шляхом розробки робототехнологічних комплексів із вбудованими ультразвуковими коливаннями.

 

 1. Студент групи ЕМБ-18 Расчехмаров І. В. з темою «Ультразвук як аналізатор моніторингу стану харчової сировини» (науковий керівник доц. Серебреников В. М.)

Студентом обґрунтовано можливості застосування ефектів ультразвуку для коригування властивостей сировини, розглянуто оптимальні параметри ультразвукового впливу на сировину харчового виробництва.

 1. Студент групи ЕМБ-18с Литвиненко А. С. з темою «Інноваційні технології та обладнання заморожених продуктів із тіста і хліба» (науковий керівник проф. Хорольський В. П.).

Студентом розглянуто інноваційні технології виробництва хліба в мініпекарнях на прикладах іноземних виробників. Рекомендовано впровадження і застосування нових перспективних технологій вітчизняним виробникам.

 1. Студент групи ГМБ-18М Пархоменко Р. О. з темою «Дослідження технології та розробка обладнання для гідроструйного різання заморожених харчових продуктів» (науковий керівник проф. Хорольський В. П.).

Студентом було досліджено технологію гідроструйного різання та переваги гідрорізки харчових продуктів серед інших методів різання, зроблено аналіз результатів досліджень.

1
1
2
2
3
3
Previous Next Play Pause
1 2 3
There is no translation available.

Кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів та банківської справи Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського Юнацький Мар’ян Олегович  виступив з експертною думкою у сюжеті «Біткойн – на світло! Що дасть Україні легалізація криптовалюти» у програмі «Ракурс» від криворізької ТРК Рудана.

Говорили про феномен Біткойна, як самої відомої криптовалюти у світі, її капіталізацію та можливе регулювання криптовалютних бірж із боку держав.

Експерт ДонНУЕТ також зазначив, якщо в нашій країні відбудеться законодавче урегулювання криптовалют, яке останнім часом дуже активно обговорюється в НБУ (Національний Банк України), то це наддасть імпульс до підвищення рівня фінансової стійкості нашої банківської системи та зробить нашу країну більш привабливою для потенційних інвесторів.

Посилання на відео-сюжет:

https://www.youtube.com/watch?v=HqsDTx2hMD0&feature=youtu.be

Картинки по запросу криптовалюта

There is no translation available.

Національний банк України останні 2 роки здійснює оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, який має на меті підвищення захищеності національної валюти від підробок, зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави. Так, на першому етапі (2018 р.) були оновлені 20 гривень, зняті з обігу 1, 2, 5 копійок та введені монети номіналом 1 і 2 гривні.

Продовженням цього процесу є введення в обіг банкноти номіналом 1000 гривень (з 25 жовтня 2019 року) та подальше запровадження в обіг монет номіналом 5 та 10 гривень, які поступово замінять паперові банкноти. Водночас буде запроваджено оновлені банкноти номіналом 50 та 200 гривень з удосконаленою системою захисту.

Ключові дати:

 • 20 грудня 2019 року – буде введено в обіг монети номіналом 5 гривень та оновлені банкноти номіналом 50 гривень;
 • 25 лютого 2020 року – в обігу з’являться оновлені банкноти номіналом 200 гривень;
 • у середині 2020 року – в обіг буде введено монети номіналом 10 гривень.

Заміна банкнот номіналами 5 та 10 гривень на монети пояснюється тим, що це дасть змогу державі заощадити близько 1 млрд гривень.

Тривалість надходження монет в обігу є значно вищою, ніж тривалість життя банкнот дрібних номіналів. Монети перебувають в обігу близько 20-25 років. Натомість банкноти можуть перебувати в обігу незначний проміжок часу – у середньому один-два роки, тому банкноти потрібно щороку друкувати, обробляти і зберігати. В той же час запровадження нових монет потребує від держави значно менших зусиль та витрат на своє виготовлення.

Картинки по запросу банкноти україни

There is no translation available.

Інтерактивні уроки від кафедри фінансів та банківської справи ДонНУЕТ імені Михайла Туган-Барановського на теми: «Гроші: історія та сучасність» і «Сучасні гроші та елементи їх захисту»

Янковський Валерій Андрійович, асистент кафедри фінансів та банківської справи ДонНУЕТ імені Михайла Туган-Барановського у листопаді 2019 року для учнів закладів освіти м. Кривий Ріг провів інтерактивні заняття на тему: «Гроші: історія та сучасність» і «Сучасні гроші та елементи їх захисту».

Зазначені заняття були проведені у наступних закладах м. Кривий Ріг:

 • 11.2019 р., Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 65, для учнів 8-А класу.
 • 11.2019 р., Криворізький науково-технічний металургійний ліцей № 16, для учнів 9-А, 9-Б класів та 10 класу;
 • 11.2019 р., Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 70, для учнів 7 класу, 10-11 класів;
 • 11.2019 р., Криворізький обласний ліцей-інтернат для сільської молоді для учнів 11 класу;
 • 11.2019 р., Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 26, для учнів 11-А класу;
 • 11.2019 р., Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 17, для учнів 10-11класів;
 • 11.2019 р., Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 32, для учнів 10-11класів;
 • 11.2019 р., Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 115, для учнів 11 класу.

Під час уроків учні дізналися про властивості, функції та форми грошей, також були розглянуті цікаві історичні факти щодо грошей (історія створення кредитних карток, банкомату). Велика увага була спрямована на ознайомлення із сучасними грошима та механізмами їх користування («Онлайн-банкінг», «Необанкінг») та системи захисту валют із боку центральних банків.

Дякуємо колективу вищезазначених навчальних закладів за співпрацю! До нових зустрічей!

 

2_5427074225154294916
2_5427074225154294916
2_5427207566708966766
2_5427207566708966766
20191206_123149
20191206_123149
IMG_20191206_122826_385
IMG_20191206_122826_385
Previous Next Play Pause
1 2 3 4
There is no translation available.

Студенти та викладачі ДонНУЕТ отримали можливість безкоштовно користуватись статистичною інформацією глобальної платформи бізнес-даних «Statista».

Глобальна платформа бізнес-даних «Statista» дає можливість отримати статистичні дані в усіх сферах світового бізнесу для виконання наукових робіт, статей, проєктів тощо. Статистичні дані у глобальній платформі згруповані за такими напрямами: сільське господарство, хімія та ресурси, будівництво, товари народного споживання, електронна комерція, енергетичні та економічні послуги, фінанси та страхування, фармацевтика, інтернет, ЗМІ та реклама, роздрібна торгівля, послуги, суспільство, спорт і відпочинок, технології та телекомунікації, транспорт і логістика, подорожі й туризм. Також наводиться вся статистика 2019 року включно, що характеризує економічний стан і розвиток країн світу.

Глобальна платформа бізнес-даних «Statista» також дає можливість користуватись прогнозами споживчого та цифрового ринків, ринку мобільного звʼязку, технологій та усіма прогнозами розвитку країн; надається можливість користуватись звітами про роботу корпорацій, розвиток різних галузей по країнах тощо.

Така статистична база має суттєво підвищити якість студентських робіт на Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах наукових робіт.

Бажаємо студентам нових звершень та нових знань!

20191204_200258
20191204_200258
20191204_200323
20191204_200323
20191204_200625
20191204_200625
20191204_200654
20191204_200654
20191204_200221
20191204_200221
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5
There is no translation available.

ШАНОВНІ СТУДЕНТИ І ВИПУСКНИКИ!!!

КОМПАНІЯ «ЕЛЕКТРОПРИВОД» ПРОПОНУЄ

РОБОТУ В ПЕРІОД ЗИМОВИХ КАНІКУЛ!!!

Можливість роботи за фахом:

ІНЖЕНЕР-ЕЛЕКТРОМЕХАНІК ‒ 5 ВАКАНСІЙ

Виконання операцій із розробки та виготовлення промислових електроприводів.

ТЕХНІК-ЕЛЕКТРОМЕХАНІК ‒ 6 ВАКАНСІЙ

Виготовлення промислових електроприводів.

Менеджер ЗЕД ‒ 4 вакансії

Менеджмент продажів у сегменті «b2b». Східна півкуля Землі.

ІНЖЕНЕР-МАРКЕТОЛОГ ‒ 5 ВАКАНСІЙ

Маркетинг зовнішньоекономічної діяльності. Сегмент «b2b».

МОЖЛИВІСТЬ ПРАКТИКИ МОВ

Англійська, арабська, хінді, урду, іспанська, французька.

РОБОТА НА ЗОВНІШНІХ РИНКАХ

Іногороднім гуртожиток / харчування за рахунок компанії.

Пропонуємо пройти тестування та співбесіду!

ДЗВОНИ!

Телефон: +38-093-130-04-90, +38-050-656-03-41

E-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

м. Запоріжжя

компанія «Електропривод»

Картинки по запросу компанія електропривод

Благодійний проєкт «ЯЛИНКА ЯНГОЛІВ»

4 декабря 2019, 8:26 pm
There is no translation available.

«ЯЛИНКА ЯНГОЛІВ» засяє в стінах ДонНУЕТ! ??

Уже вкотре ми закликаємо вас, доннуетівці, не бути байдужими і ще ні разу ви нас не підвели, тож зверніть увагу на наступне:

«ЯЛИНКА ЯНГОЛІВ» – благодійна акція в стінах нашого університету, що проходитиме до 20.12.19 року❄

Мета акції: допомога дітям із дитячих будинків.

У чому її суть? На першому поверсі нашого університету встановлено ялинку, а під нею скриньку, куди кожен бажаючий допомогти зможе покласти щось для дітей. Це можуть бути олівці, іграшки, розмальовки, щось із одягу, навіть шкарпетки... Те, що для вас може бути дрібницею ‒ для когось стане скарбом ??

Кожен у змозі вплинути на цей світ і зробити його трохи кращим. Нехай добро зігріє нас у ці морозні дні! ?

Ваші подарунки 20.12.19 року знайдуть своїх обранців у дитячому інтернаті № 9. Хто бажає ‒ долучайтеся до поїздки!

Похожее изображение

There is no translation available.

Колектив ДонНУЕТ від душі вітає Гудзя Юрія Федоровича, к.е.н., доцента кафедри фінансів та банківської справи із захистом докторської дисертаці! Бажаємо не ставити крапку на досягнутому і сміливо продовжувати підкорювати простори науки й улюбленої діяльності. Також бажаємо неймовірних сил, міцного здоров'я, перемог і справжнього щастя!

Похожее изображение

 

Гудзь Юрій Федорович

There is no translation available.

Колектив Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського вітає в.о. завідувача кафедри економіки та бізнесу – Лохман Наталю Володимирівну, к.е.н., доцента  із блискучим захистом докторської дисертації та бажаємо успішного втілення всіх творчих і наукових задумів, наснаги в професійному зростанні й у майбутніх наукових пошуках! Нехай підґрунтям плідної професійної діяльності буде лише міцне здоров’я та удача, натхненна думка й щирі почуття, підтримка родини та колег!

 Похожее изображение

 

 

There is no translation available.

Студенти та викладачі ДонНУЕТ долучилися до участі у стипендіальній програмі Фонду Віктора Пінчука «Завтра.UA»

Здобувачі вищої освіти навчально-наукового інституту економіки, управління та адміністрування ДонНУЕТ під керівництвом викладачів кафедри маркетингу, менеджменту та публічного адміністрування подали заявки на участь у 14-му конкурсі стипендіальній програмі Фонду Віктора Пінчука «Завтра.UA».

Наукові роботи для участі у конку

 

рсному відборі підготували і наші студенти:

 1. Бондаренко Ксенія, студентка групи ПТБД-17, тема роботи: «Аналіз конкурентних позицій вітчизняних виробників на косметичному ринку України», науковий керівник – к.е.н., доцент кафедри маркетингу, менеджменту та публічного адміністрування Карабаза І. А.
 2. Бадіца Антон, студент групи МН-17, тема роботи: «Перспективні напрямки активізації інвестиційної діяльності Дніпропетровського регіону», науковий керівник – к.е.н., доцент кафедри маркетингу, менеджменту та публічного адміністрування Приймак Н.С.
 3. Попозогло Тетяна, студентка групи МН-19м, тема роботи: «Напрями ефективного управління людськими ресурсами держави: екстраполяція досвіду провідних країн світу», науковий керівник – к.е.н., доцент кафедри маркетингу, менеджменту та публічного адміністрування Приймак Н.С.

Нагадаємо, що стипендіальна програма «Завтра.UA» була започаткована у 2006 році Фондом Віктора Пінчука з метою сприяння формуванню нового покоління інтелектуальної та ділової еліти країни, яка стане генератором майбутніх змін. Перше нагородження переможців відбулося у січні 2007 року.

З періоду започаткування, участь у даній стипендіальній програмі, прийнято більше 2600 осіб обдарованої студентської молоді.

Окрім стипендіальної підтримки, переможці конкурсу отримують можливості для безперервного навчання та самовдосконалення через участь у Форумах молодих лідерів, публічних лекціях провідних світових фахівців різних сфер науки та бізнесу, літніх таборах тощо.

Фонд Віктора Пінчука за час існування стипендіальної програми забезпечив підтримку та реалізацію понад 160 проектів, спрямованих на вирішення актуальних проблем суспільства та молоді.

Програма «Завтра.UA» встановила партнерство із 94 провідними університетами України.

Студенти ДонНУЕТ імені Михайла Туган-Барановського ставали двічі стипендіатами програми: в 2011 році (Лукяненко Д.) та у 2013 році (Воловик О.). Маємо надію поповнити у 2020 році число стипендіатів даної програми учасниками цього конкурсного відбору!!!

Фонд Пинчука открывает конкурс стипендиальной программы "Завтра.UA" - фото

ROS_2281
ROS_2281
Previous Next Play Pause
1

Мистецтво фотографії та туризм!

2 декабря 2019, 6:57 pm
There is no translation available.

Студенти і викладачі Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського в листопаді 2019 року мали змогу спілкуватися з людьми, які «закохані» у Кривий Ріг, в красу промислових краєвидів, які мистецьки передають їх красу у своїх фото. Олександр Водолазький – фотограф, очільник Спільноти творчих фотографів Криворіжжя був нашим гостем. Змістом життя Олександра стало фотомистецтво!!!

Він 44 роки пропрацював машиністом тепловоза, а нині очолює спілку творчих фотографів. Завдяки мистецтву довів собі існування Бога, проте всі релігії вважає створеними штучно. Упевнений, що фото ‒ це наука, проте переконаний, що деякі його знімки подаровані небом. Його життя побудоване на контрастах, немов художнє фото, яке дало йому справжню свободу.

Із давніх-давен людина намагалась зобразити якимось чином кращі моменти свого життя. Це намагання привело до того, що на світі з’явилося таке мистецтво як фотографія. Впродовж довгого часу, відтоді як було зроблено першу фотографію, це заняття стало улюбленим для мільйонів людей.

Уміння фотографувати – це не тільки процес, який приносить задоволення фотографу, але попри все, ви завжди можете надати можливість помилуватися своїми досягненнями, показати їх іншим людям, провести аналіз своєї роботи та виявити допущені помилки.

Можна з упевненістю сказати, що фотографія – це справжнє мистецтво, яке має свої тонкощі та секрети. Її сміливо можна поставити поряд із такими видами мистецтва, як музика та живопис. Відчуття композиції у фотографа – це як у музиканта слух, він або є, або його доведеться розвинути шляхом невтомної повсякденної праці. 

Олександр Водолазький – автор фото календаря «Переселенці. Історії успіху». Дуже символічно, що зустріч відбувається у вищому навчальному закладі, який теж переїхав до нашого міста з Донецька.

Сьогодні можна визнати Олександра Водолазького носієм бренду Кривого Рогу, індустріального міста з цікавими краєвидами, бренду, який буде унікальним, упізнаваним і успішним… Під час зустрічі та спілкування з фотографом всі присутні зрозуміли, що саме фото може стати унікальною пропозицією для внутрішнього і зовнішнього туриста. Результатом діяльності фотографів є якісний туристичний продукт.

Одним із методів просування

20191127_185351
20191127_185351
20191127_190024
20191127_190024
20191125120030
20191125120030
20191125122349
20191125122349
20191125123837
20191125123837
20191125123902
20191125123902
20191125130049
20191125130049
20191125131056
20191125131056
20191125133049
20191125133049
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9

такого продукту в сучасному інформаційному просторі є творчі зустрічі, спілкування з потенційними споживачами туристичних послуг.

Сьогодні туристам важлива емоція, а емоцію можна створити навіть якщо в регіоні немає архітектурних пам’яток. Важливо подолати стереотип промислової місцевості, що вдається під час зйомок міського простору.

Кривий Ріг позиціонує себе як місто, яке теж може вразити туриста.

Партнерство в туристичній галузі

2 декабря 2019, 6:55 pm
There is no translation available.

Сьогодні туризм виступає однією з високодохідних галузей господарювання, яка в сучасних умовах глобалізації безперервно та динамічно розвивається, сприяючи вирішенню цілого комплексу життєво важливих соціально-економічних проблем. Туризм – одна з небагатьох галузей, яка розвивається швидкими темпами. Не є виключенням і місто Кривий Ріг.

Нещодавно відбулася зустріч студентів Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського з представниками туристичного клубу «Командор». Налагодження партнерських стосунків представників туристичних організацій міста з майбутніми фахівцями у сфері туризму є важливою складовою дослідження туристського потенціалу територій, організаційних засад та особливостей функціонування туристичних кластерів, підвищенні ефективності їх діяльності.

На зустрічі були присутні інструктори клубу: Березовський Анатолій Анатолійович, доктор геологічних наук, професор, декан факультету геології мінералогії Криворізького національного університету; Коцюруба Валерій Віталійович, орнітолог, доцент кафедри біології Криворізького державного педагогічного університету; Водолазький Олександр, фотограф Товариства Творчих фотографів Кривбасу; керівник туристичного клубу Командор екскурсовод і гід ВАГ Григорій Курочкін.

Пріоритетним напрямом діяльності Клубу «Командор» є науковий туризм, який передбачає участь у реальних наукових проектах і експедиціях. На сьогодні пріоритетними напрямами роботи клубу є: орнітологія – розроблено і проведено 17 екскурсій-тренінгів у різноманітних локаціях в рамках експедиції «Птахи України» та при підтримці «Криворізького відділення Товариства охорони та вивчення птахів».

Під час проведення орнітологічних екскурсій-тренінгів учасники спостерігають за птахами та іншими тваринами в одному з об’єктів Криворіжжя. Мальовничі ландшафти, дотик до давнього минулого Криворіжжя, цікаві спостереження чекають на учасників екскурсій. У ході спостережень можуть бути відмічені крижень, водяна курочка, фазан, сапсан, вухата сова, припутень, крук, грак, сорока, сіра ворона, сойка, кропивник (волове очко), співочий та чорні дрозди, сива жовна, сирійський дятел, довгохвоста та вусата синиці, велика та блакитна синиці, польовий горобець, зеленяк, щиглик, коноплянка, костогриз та інші види птахів. Для шанувальників фотографії – мальовничі ландшафти, рідкісні кадри рослин і тварин, пам’ятки криворізької старовини.

Палеонтологія – розроблена екскурсія-тренінг «Палеоген півдня Кривбасу» під керівництвом професора Березовського А. А.

Мінералогія – в рамках експедиції «Мінеральні пігменти Кривбасу» підготовлені дві наукові екскурсії з відбором проб мінералів, підготовки мінеральних барвників.

Керівник туристичного клубу «Командор» Григорій Курочкін упевнений, що криворіжцям надзвичайно цікавим буде науковий туризм. Ми повністю погоджуємося з ним!!!

20191125120009
20191125120009
20191125120059
20191125120059
20191125120110
20191125120110
20191125122259
20191125122259
20191125122316
20191125122316
20191125122349
20191125122349
20191125123902
20191125123902
20191125133645
20191125133645
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8

Black Friday по-українськи!

2 декабря 2019, 6:20 pm
There is no translation available.

Black Friday давно стала національною розвагою американців: магазини звільняють склади перед Новим роком, а покупці змітають буквально все. Гаджети, одяг, взуття, іграшки, прикраси і сотні інших товарів чекатимуть нас на прилавках онлайн-магазинів зі знижками до 90 %.

Цього року Чорній п'ятниці виповнюється 50 років. Значить, ювілейні знижки будуть ще приємніші, ніж зазвичай!

Засновником Чорної п'ятниці (за багато років до її появи) вважається Френк Вулворт (1852‒1919). Саме він у кінці XIX століття придумав розпродажі. У місті Ланкастер (штат Пенсильванія) неговіркий хлопець із глибинки влаштувався помічником продавця у невелику крамницю, де дуже страждав через те, що не міг підвищувати ціни. В ті часи в магазинах не було цінників, і продавці хитромудрими розмовами повинні були з'ясувати платоспроможність своїх клієнтів і тільки тоді призначати ціни. Бідолаха Вулворт дуже страждав із-за цього обов'язку й одного разу, коли головний продавець був відсутній, наважився на відчайдушний крок.

Френк розмістив на прилавок увесь сезонний товар і поставив поруч табличку «Все по п'ять центів». Це і був перший розпродаж! На хвилі комерційного успіху Френк Вулворт створив найбільшу роздрібну мережу початку ХХ століття. Магазини Woolworth працюють і сьогодні у світі.

У цей же час вираз «Black Friday» стали вживати поліцейські з Філадельфії, шоковані нереальними пробками, які щорічно траплялися в п'ятницю після Дня дяки.(24 листопада).

І, врешті-решт, є ще одна версія, згідно якої цей день називається Чорною п'ятницею, тому що в американському бухгалтерському обліку збитки відзначаються червоним кольором, а прибутки ‒ чорним. Можете самі здогадатися, що п'ятниця після Дня подяки ‒ один із найприбутковіших періодів у році.

Чорна п'ятниця в Україні з'явилася не так давно й одразу ж завоювала велику популярність. Чорна п'ятниця в Україні розпочалася 28.11.2019 року ‒ це чудова можливість:

‒ оновити свій гардероб;

‒ придбати сучасну техніку;

‒ запастися подарунками на свята.

Щоб не втрачати час, слід підготуватися до участі в популярному розпродажі Black Friday:

 • заздалегідь вивчіть асортимент потрібних товарів;
 • складіть список покупок, пронумеруйте їх;
 • здійсніть покупку яко
  1541690439-8135
  1541690439-8135
  Previous Next Play Pause
  1
  мога раніше, адже часто існує ліміт на кількість найцікавіших акційних пропозицій товару.

Чорну п'ятницю недаремно чекають цілий рік. Адже це прекрасна можливість придбати новорічні подарунки!

There is no translation available.

Моделювання системи бухгалтерського обліку корпорації потребує переосмислення її теорії та методології відповідно до запитів користувачів облікової інформації для прийняття дієвих управлінських рішень. Методологія бухгалтерського обліку передбачає визначення концепції бухгалтерського обліку, що дозволить сформувати систему поглядів, понять, які є базою при побудові обліково-аналітичного забезпечення діяльності корпорації в цілому та учасників об’єднання зокрема. Це сприяє розробці єдиних внутрішніх стандартів для організації системи управління; складанні фінансової звітності підприємств учасників та корпорації для зовнішніх користувачів та внутрішньої оперативної – для управлінського персоналу з метою прийняття ефективних та дієвих рішень; гармонізації роботи обліково-аналітичних працівників для порівнянності сформованих даних, що є інформаційною базою для інших підсистем управління.

Формування концепції бухгалтерського обліку потребує:

– визначення принципів організації та ведення бухгалтерського обліку, складання і подання фінансової звітності;

– визначення складових організації бухгалтерського обліку через вибір форми організації, форми ведення та розробки облікової політики;

– формування методики ведення бухгалтерського обліку через визначення елементів методики (документування та інвентаризація, оцінка та калькулювання, рахунки та подвійний запис, баланс та звітність).

Щодо системи аналізу, так база даних для проведення аналізу ресурсного потенціалу корпорації повинна акумулювати інформацію щодо всіх напрямів діяльності як корпорації в цілому, так і окремих бізнес-одиниць, оскільки аналітичні дослідження здійснюються в цілому по корпорації та у розрізі окремих бізнес-одиниць як її структурних підрозділів в частині оцінки забезпеченості корпорації основними видами ресурсів та ефективності їх використання.

Побудова інтегрованої КІСК потребує врахування особливостей організації та методики ведення бухгалтерського обліку та здійснення аналізу, оскільки кожен учасник об’єднання є окремою бізнес одиницею, що має власну КСБО з відповідними підсистемами обліку, яка входить до складу КСБО Правління корпорацією.

Основною проблемою корпоративного управління є узгодження інтересів управлінського персоналу та акціонерів (інвесторів), які зацікавлені в отриманні прибутку та в зростанні його величини в короткостроковій перспективі для отримання дивідендів. Управлінський персонал, в свою чергу, спрямовує господарську діяльність на довгострокову перспективу, що передбачає підвищення прибутковості корпорації в майбутньому. Також існують інші групи користувачів, які вимагають представлення та інтерпретацію обліковою інформацію в певному вигляді для визначених цілей.

Це вимагає від системи бухгалтерського обліку вибір техніки обліку та методів обліку об’єктів таким чином, щоб представити інформацію відповідно до запитів користувачів, так проф. М. М. Шигун представила можливу кількість варіативних форм за П(С)БО відповідно до складових облікової політики (табл. 1).

Таблиця 1

Зведені дані по варіативних складових облікової системи

Складові облікової системи

Кількість варіативних форм за П(С)БО

1

2

Моделі організації бухгалтерського обліку

20736

Форми організації обліку

4

Форми ведення обліку

6

Форми первинних документів (типові, нетипові)

2

Облікові регістри (типові, нетипові)

2

План рахунків (типовий, спрощений, робочий)

3

Калькуляції (нормативні, планові, фактичні)

3

Інвентаризація (суцільна, вибіркова, комплексна, часткова)

4

Типи звітності (фінансова, податкова, статистична, управлінська, соціальна, екологічна)

6

Моделі методики ведення бухгалтерського обліку

311 040

Методи оцінки вартості активів та зобов’язань:

 

Методи амортизації основних засобів

6

Методи амортизації інших необоротних матеріальних активів

2

Методи амортизації малоцінних необоротних матеріальних активів і бібліотечних фондів

2

Методи амортизації нематеріальних активів

6

Методи оцінки запасів при їх вибутті

5

Методи оцінки запасів на дату балансу

2

Методи визначення резерву сумнівних боргів

2

Методи оцінки ступеня завершеності операцій з надання послуг

3

Методи оцінки ступеня завершеності робіт за будівельним контрактом

3

Методи оцінки активів або зобов’язань в операціях пов’язаних сторін

4

Методи визначення справедливої вартості біологічних активів і сільськогосподарської продукції за відсутності активного ринку

3

Із таблиці 1 можна побачити значну кількість варіативності складових облікової системи у розрізі моделей організації бухгалтерського обліку та моделей методики бухгалтерського обліку. Це дозволяє нівелювати та інтерпретувати облікові дані відповідно до вимог запитів суб’єктів управління через використання альтернативних варіантів дозволених на законодавчому рівні. Тому для забезпечення ефективного функціонування корпорації та задоволення інтересів всіх користувачів обліково-аналітичної інформації необхідно скомпонувати такі складові системи бухгалтерського обліку, що будуть відповідати досягненню єдиної стратегії розвитку корпорації.

Визначені та розкриті особливості діяльності корпорації як форми об’єднання підприємств дозволять побудувати ефективну систему управління в умовах створення інтегрованої КІСК з врахуванням сучасних реалій суспільного розвитку економічних систем.

ves_uchet_buh_8
ves_uchet_buh_8
Previous Next Play Pause
1

«ДЕНЬ УНІВЕРСИТЕТУ» У ШКОЛІ № 115

30 ноября 2019, 7:44 pm
There is no translation available.

У рамках подальшого підтримання інтересу школярів до здобуття вищої економічної освіти, у форматі «День Університету» нещодавно відбулася зустріч учнів 11 класу загальноосвітньої середньої школи № 115 з науково-педагогічними працівниками кафедри обліку та аудиту Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського.

Причому викладачі завітали безпосередньо до учнів, аби в стінах їхнього рідного навчального закладу розповісти про вигоди здобуття вищої освіти у престижному університеті, й тим самим примусити їх замислитись про своє подальше професійне майбутнє. Задля цього в.о. завідувача кафедри обліку та аудиту, к.е.н., доцент Марина Шендригоренко та к.е.н., доцент Любов Шевченко провели лекційне заняття на тему: «Білл Гейтс починав з обліку».

Учні з цікавістю ознайомилися з біографією Вільяма Генрі Гейтса III  ‒ американського бізнесмена, інвестора, філантропа і засновника корпорації Microsoft, співголови Фонду Білла і Мелінди Гейтс. Старшокласники також дізналися про нинішню структуру корпорації Microsoft, про історію її створення, а також про діючий порядок організації обліку господарських операцій у компанії. На зустрічі зі школярами було наголошено, що принцип роботи, якого повсякчас дотримуються керівники успішних компаній, корпорацій та концернів ‒ це забезпечення ефективної системи бухгалтерського обліку результатів діяльності. При цьому мінімальні витрати мають приносити компанії максимальні доходи.

Зазначалося, що нині бухгалтер ‒ це одна із найбільш поширених професій у світі. Водночас головний бухгалтер ‒ це друга людина після керівника з прийняття усіх управлінських рішень, що стосуються фінансово-господарської діяльності компанії, оскільки саме він разом із керівником ставить свій підпис на всіх фінансових документах. А це не тільки відповідальність, а й значний авторитет як серед підлеглих, так і колег.

Лектори на практичних прикладах підтвердили, що зараз багато керівників солідних та відомих фірм зацікавлені у підготовці бухгалтерського персоналу, тому не економлять на навчанні висококваліфікованих бухгалтерів навіть за рахунок коштів фірми. А знання ‒ це специфічна субстанція, яка не може бути відокремлена від людини. Тому, якщо людина має бажання вчитися, отримані нові знання завжди залишаться з нею, де б вона не працювала.

В.о. завідувача кафедри обліку та аудиту М. Шендригоренко наголосила, що в роботі бухгалтерів є безліч плюсів. Зокрема:

 1. Авторитет у колективі та серед колег.
 2. Порівняно висока оплата праці.
 3. Можливість підвищувати кваліфікацію та заробляти набутими знаннями і навичками.
 4. Стабільність.
 5. Можливість працювати на себе.

Усвідомлюючи значущість цієї вкрай важливої професії, Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського надає можливість майбутнім абітурієнтам ознайомитися з її перевагами як шляхом проведення подібних зустрічей чи «Днів відкритих дверей» в університеті, так і постійним інформуванням на своєму офіційному сайті http://donnuet.edu.ua/.

У результаті проведеної зустрічі старшокласники 115-ї школи отримали вичерпні відповіді на всі свої запитання, а також чіткий напрям у своєму профорієнтаційному виборі.

До нових зустрічей!

IMG-40bf5ee0c790df0645ff032f6a2ec42b-V
IMG-40bf5ee0c790df0645ff032f6a2ec42b-V
thumbnail_IMG-77f36d99bc69a86e446bbd9013c94f9e-V
thumbnail_IMG-77f36d99bc69a86e446bbd9013c94f9e-V
Previous Next Play Pause
1 2
There is no translation available.

Сьогодні, 29 листопада 2019 рок,у в НТУ «Дніпровська політехніка» (м. Дніпро) пройшла студентська науково-практична конференція «Європейські мови-2019: інновації і розвиток».

У конференції взяли участь і студенти Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського.

Герасименко Дар’я (гр. ЕК-18) виступила із доповіддю «ANALYSIS OF COMPLEX APPLICATION OF TRANSLATION TRANSFORMATIONS IN THE UKRAINIAN LANGUAGE TRANSITION PROCESS OF STEFAN ZWEIG’S NOVEL «LETTER FROM AN UNKNOWN WOMAN» (німецька мова); секція «Філологічні дослідження». Науковий керівник – к.п.н., доцент кафедри іноземної філології, українознавства та соціально-правових дисциплін Удовіченко Г. М.

Міценко Віталій (гр. МЕВ-19) виступив із доповіддю «WAYS TO ENRICH THE VOCABULARY OF THE ENGLISH LANGUAGE AT THE EXPENSE OF NEOLOGISMS» (англійська мова); секція «Філологічні дослідження». Науковий керівник – к.п.н., доцент кафедри іноземної філології, українознавства та соціально-правових дисциплін Удовіченко Г. М.

Одним із членів журі студентської науково-практичної конференції «Європейські мови-2019: інновації і розвиток» була завідувач кафедри іноземної філології, українознавства та соціально-правових дисциплін, к.п.н., доцент Остапенко С. А.

Наші студенти отримали дипломи як найкращі молоді дослідники в галузі філологічних досліджень.

Вітаємо наших молодих науковців!

1
1
2
2
3
3
4
4
20191129_223547
20191129_223547
20191129_223630
20191129_223630
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6
There is no translation available.

Міністр освіти і науки України Ганна Новосад сьогодні, 29 листопада 2019 року, відвідала Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського (м. Кривий Ріг).

В актовій залі ДонНУЕТ пройшла прес-конференція, на якій були присутні Міністр освіти і науки України Ганна Новосад, заступник міністра Єгор Стадний і голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій у Верховній Раді України IX скликання Сергій Бабак, а також представники всіх закладів вищої освіти нашого міста. Кожен присутній міг задати своє питання й отримати моментальну відповідь. Власне студентів турбували питання бюджетних місць ЗВО, можливість складання ЗНО з іноземної мови при вступі у магістратуру в місті й закладі навчання (м. Кривий Ріг), а не у м. Дніпро, про стипендії тощо.

У свою чергу Ганна Новосад сказала: «Зараз вища освіта переживає певний період «інфляції», тому що є певний «перекіс», у звʼязку із великою кількістю випускників шкіл, які обирають вищу освіту. Тому ми плануємо працювати іншими інструментами». І запитала студентів, чому вони обрали саме вищу освіту, а не заклади професійно-технічної освіти, які дають набагато більше можливостей працевлаштування та відповідну заробітну платню.

Міністр розказала про фінансування і потенційні зміни економічної моделі, які можуть продукувати до покращення ситуації в цілому після завершення навчання у закладах вищої освіти.

Єгор Стадний та Сергій Бабак говорили про попит спеціальностей серед студентів і ринок праці, який диктує свої правила, про мотивацію вступу до ЗВО та перспективи працевлаштування.

Зустріч пройшла в теплій та дружній атмосфері, а найголовніше – ПРОДУКТИВНО!

1
1
2
2
3
3
4
4
6
6
7
7
8
8
9
9
20191129_124325
20191129_124325
20191129_125931
20191129_125931
20191129_130637
20191129_130637
20191129_131115
20191129_131115
20191129_133326
20191129_133326
20191129_134105
20191129_134105
20191129_134646
20191129_134646
20191129_134732
20191129_134732
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Запрошуємо на ФОТОВИСТАВКУ!

28 ноября 2019, 6:18 pm
There is no translation available.

Шановні друзі! Запрошуємо вас на ФОТОВИСТАВКУ "ДонНУЕТ 2015". Це наша історія. 

ФОТОВИСТАВКА знаходиться у холі на 2-му поверсі нашого університету.

До зустрічі!

20191128_171403
20191128_171403
20191128_171447
20191128_171447
20191128_171518
20191128_171518
20191128_171702
20191128_171702
20191128_172123
20191128_172123
20191128_173421
20191128_173421
20191128_173639
20191128_173639
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7
There is no translation available.

27 листопада 2019 року відбулася V Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ НАВЧАННЯ ДОРОСЛИХ У СИСТЕМІ НЕПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ». Як і завжди, організаторами цієї конференції стали Національна академія педагогічних наук України, Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти, Університет менеджменту освіти та Білоцерківський інститут неперервної професійної освіти. Директор Навчально-наукового інституті бізнесу та гостинності Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського Хаврова Катерина Сергіївна та директор Маріупольського коледжу Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського Шерстюкова Карина Юріївна, були серед учасників цього заходу. Поринемо в історію головного питання конференції.

Ідею про неперервність освіти деякі дослідники знаходять ще в далекій античності. Бо вже у ті далекі від нас часи існували різноманітні релігійно-філософські уявлення та вчення про постійне духовне вдосконалення людини. Попередником сучасних поглядів на неперервну освіту вважається Ян Амос Коменський ‒ чеський педагог-гуманіст, письменник, єпіскоп Чеськобратської церкви, засновник наукової педагогіки, систематизатор и популяризатор класно-урочної системи. Він зазначав, що кожний вік підходить для навчання і у людини в житті взагалі немає іншої мети, окрім навчання. З часами промислової революції XIX століття пов'язаний розвиток освіти для дорослих, який є наслідком динамічних змін у науці, техніці, соціально-економічних відносинах.

Метою неперервної освіти є становлення й розвиток особистості як у періоди її фізичного і соціально-психологічного дозрівання, розквіту й стабілізації життєвих сил і здібностей, так і в періоди старіння організму, коли на перший план висувається завдання компенсації сил і можливостей, що втрачаються.

Неперервна освіта ‒ це сукупність засобів, способів і форм здобуття, поглиблення й розширення загальної освіти, професійної компетентності, культури, виховання, громадянської та моральної зрілості. Для кожної людини неперервна освіта є процесом формування й задоволення її пізнавальних запитів та духовних потреб, розвитку задатків та здібностей у мережі державно-суспільних навчальних закладів і шляхом самоосвіти.

Для держави неперервна освіта є провідною сферою соціальної політики із забезпечення сприятливих умов загального й професійного розвитку кожної особистості. Для суспільства в цілому неперервна освіта є механізмом розширеного відтворення його професійного та культурного потенціалу, умовою розвитку суспільного виробництва, прискорення соціально-економічного прогресу країни.

Неперервна освіта має забезпечити гармонійний розвиток кожної особистості, виховувати у кожній людині свідому потребу в підвищенні рівня знань.

Маріуполь та, насамперед, Навчально-науковий інституті бізнесу та гостинності Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, не може знаходитись осторонь такого соціально важливого питання, як неперервна освіта. Бо у нашому місті, внаслідок неперервного скорочення робочих місць на великих металургійних комбінатах, а також появи великої кількості звільнених у запас військовослужбовців існує великий попит на освоєння нових, більш необхідних суспільству, спеціальностей. І наш університет сприяє усім бажаючим змінити на краще своє життя.

Вступайте до лав наших студентів! Отримуйте сучасну професійну вищу освіту! З маріупольським привітом!

1
1
Previous Next Play Pause
1

До уваги студентів!!!

27 ноября 2019, 10:21 pm
There is no translation available.

Без имени-1
Без имени-1
Previous Next Play Pause
1

Вітаємо Яріну Анастасію Олегівну

26 ноября 2019, 11:39 pm
There is no translation available.

Вітаємо Яріну Анастасію Олегівну, студентку групи ТРГ 18м, із зайнятим ІІ місцем у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт «Інноваційні ресторанні технології» за напрямом «Інноваційні та ресурсоощадні технології харчової продукції».

ІІ етап конкурсу пройшов 21 листопада 2019 року у місті Києві в стінах Київського національного торгівельно-економічного університету.

У заході взяли участь 22 студенти, які презентували у фіналі власні наукові розробки. За звання переможця змагалися представники 12 закладів вищої освіти, в тому числі Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського (м. Кривий Ріг).

З вітальним словом до фіналістів конкурсу звернулася перший проректор з науково-педагогічної роботи Н. В. Притульська,  яка привітала молодих науковців, побажала натхнення в наукових дослідженнях і ефективності в реалізації наукових здобутків, підтримала студентів у їх прагненні до творчого пошуку.

До складу журі конкурсу увійшли:

проректор з наукової роботи С. В. Мельниченко – голова конкурсної комісії;

декан ФРГТБ, професор Н. І. Ведмідь;

завідувач кафедри технології та організації ресторанного господарства професор М. Ф. Кравченко;

президент ліги фітнес-дієтологів та нутриціологів, сертифікований лікар-дієтолог МОЗ України В. В. Сластін;

заслужений працівник сфери послуг, акредитований суддя World Association of Chefs Societies  Л. П. Чуницька;

викладачі факультету: д.т.н., професор В. А. Гніцевич; д.т.н.,  професор Д. В. Федорова.

На розгляд конкурсної комісії було представлено 20 наукових робіт на актуальні та захоплюючі теми, учасники конкурсу презентували свої наукові здобутки, а всі охочі дегустували нові розроблені страви. Роботи, представлені доповідачами, мали високий науковий рівень і активно обговорювалися учасниками конкурсу, особливо вразили гостей ягідні десерти, солодкі фруктові муси біопротекторної дії, поживні напої з використанням харчових композицій, замороженні десерти підвищеної біологічної цінності.

На розгляд конкурсної комісії були представлені наукові розробки в галузі крафтових технологій: інноваційні технології прісного тіста, технології млинців з використанням гарбузового порошку, ковбасних виробів з харчовою антиоксидантною добавкою, впровадження принципів НАССР у технологію виробництва м’ясних охолоджених напівфабрикатів тощо.

Під час проведення конкурсу було визначено та відзначено переможців, усі учасники отримали сертифікати Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Інноваційні ресторанні технології».

Робота Яріної Анастасії Олегівни на тему «Перспективи використання вторинної сировини у технології виробів з дріжджового тіста» не залишила без уваги висококваліфікованих членів журі, які відзначили сучасність, оригінальність і обґрунтованість ідеї. Було багато запитань та побажань у напрямках подальших досліджень.

55541
55541
20191121_115511
20191121_115511
20191121_115634
20191121_115634
Previous Next Play Pause
1 2 3
There is no translation available.

21-го жовтня в актовій залі ДонНУЕТ відбулася презентація програми міжнародної студентської практики в Турецькій Республіці.

Метою програми є отримання досвіду роботи за кордоном. Удосконалення знання англійської мови, можливість базового вивчення турецької мови, культури та звичаїв турецького народу.

Період: з 15 квітня 2020 р. по 15 жовтня 2020 р.

Посади:

- ресепшіоніст, посильний;

- адміністратор по роботі з клієнтами;

- аніматор;

- помічник офіціанта, офіціант, офіціант на роликах;

- бармен;

- стюард, помічник кухаря, кухар.

Регіон роботи: Туреччина – Анталія/Північний Кіпр.

Телефон для довідок: (098)-793-69-41 Чепурнова Анастасія.

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
8
8
9
9
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9