Social Impact Award: проекти, які змінюють світ на краще

23 квітня 2018, 11:41 am Автор

Міжнародна програма з розвитку соціального підприємництва для молоді, яка проходить одночасно в 20 країнах світу. Оператором програми в Україні є Українська соціальна академія. SIA є річною програмою, куди входить освітній цикл і конкурс проектів в сфері соціального підприємництва на отримання стипендій.

Дедлайн: 15.05.2018

Тип гранта: Social contest;

Веб-сайт: social-academy.com.ua

Фіналісти конкурсу обираються журі на основі поданих заявок і візьмуть безкоштовну участь в 3-х місячній інкубаційній програмі, де разом з експертами та наставниками будуть працювати над реалізацією бізнес-плану. 3 найкращі проекти за результатами інкубаційної програми отримують грошову премію і візьмуть участь у міжнародній зустрічі призерів програм SIA різних країн.  Прийом заявок стартує у лютому і триватиме до середини травня.

Є три ключових переваги SIA для молоді. По-перше, ми бачимо  SIA як шлях від «Я хочу реалізувати себе і змінювати світ на краще, але не знаю, з чого почати» до «У мене є свій проект, який я хочу втілити в життя, і я запустив пробну версію».  Програма поєднує безкоштовний освітній курс, де ми розповідаємо про соціальне підприємництво та фактично даємо інструкцію по розробці ідеї й бізнес моделей та 3-ох місячну інкубаційну програму, де є можливість пропрацювати прототип та провести тест на життєздатність підприємства.

Друга перевага – це міжнародна складова. У 2018 році Social Impact Award проходитиме в понад 20 країнах світу, проте кожен етап програми – запуск, навчання, онлайн голосування, оголошення фіналістів та ін. – буде відбуватися одночасно, і майже синхронно. Тобто у всіх країнах по закінченню програми одночасно з’явиться 30-40 нових соціальних підприємств, а також понад 300 проектів пройдуть інкубацію. Відчуття причетності до цього процесу дуже надихає. А ключовою перевагою для учасників стане, звичайно, щорічна міжнародна зустріч переможців SIA, куди з’їжджаються фіналісти програми, де можуть поспілкуватися з міжнародними експертами та отримати корисний зворотний зв’язок, а також налагодити міжнародні зв’язки в проектах, які близькі один одному за тематикою, тобто стати частиною наймасштабнішої спільноти з розвитку соціального підприємництва у світі.

І третя перевага – це якісне методологічно-наукове підгрунття програми Social Impact Award. Оскільки методологію навчання розробив Віденський університет економіки та бізнесу, що є додатковим благом для українських студентів. Найважливіше, що SIA за цією методологією почала свою діяльність у 2009 році і з кожним роком соціальний вплив та позитивні результати програми зростають (Impact-report-2017).

Social Impact Award Ukraine для молодих людей віком 17-25 років, які: хочуть познайомитись з соціальним підприємництвом як таким; мають ідею соціального підприємства; хочуть масштабувати свій соціальний бізнес, який тільки-тільки заснували. Але є важлива умова – проект не повинен мати іншої фінансової підтримки чи бути фіналістом інших освітньо-конкурсних програм.

Можливість безкоштовно пройти інкубаційну програму по запуску бізнесу отримають 15 фіналістів конкурсу. Вона буде проходити з 16 червня по 1 вересня дистанційно і з очними зустрічами в Києві та онлайн голосуванням за проекти. Останнім етапом відбору стане очне представлення результатів інкубаційної програми на Форумі соціальних підприємців у Києві на початку жовтня. Журі обере трьох переможців, кожен з яких отримає стипендію у розмірі 1,5 тис. євро, а найкращий візьме участь у зустрічі призерів конкурсу  SIA в Грузії.

Вигоди, які пропонує SIA Ukraine спільно з УСА – це доступ до навчальних програм Української соціальної академії; включення до найбільшої в Європі мережі по розвитку соціального підприємництва; команди переможці отримують 2-місячний супровід, щоб до кінця 2018 року відкрити свій бізнес; 3 переможці отримують стипендію на розвиток свого соціального підприємства; якісне навчання протягом року.

За якими критеріями журі вибирають переможців?

– У Social Impact Award є 4 критерії відбору:

1. Соціальна значущість проекту.
  2. Інноваційність підходу.
  3. Можливість реалізації, здійсненність.
  4. Потенціал заявника та його команди.

Ці критерії розроблені міжнародною спільнотою SIA.