70 стипендій уряду Литви для навчання магістрів

12 березня 2018, 9:34 am Автор 
Прочитано 842 разів

Міністерство освіти і науки Литовської Республіки відкриває запрошення на отримання 70 державних грантів Литви на повну ставку магістра у вищих навчальних закладах Литви на 2018/2019 навчальний рік.

Країна: Литва; Дедлайн: 02.05.2018

Тип гранту: Навчання за кордоном; Веб-сайт: vdu.lt

Область наук: Загальнонаукові

Фінансування за Закликом надається громадянам Республіки Білорусь, Республіки Білорусь, Республіки Грузія, Республіки Вірменії, Азербайджанської Республіки, Республіки Молдова, Японії, Китайської Народної Республіки, Республіка Корея, Держава Ізраїль та іноземцям литовського походження.

Всі затверджені кандидати отримують щомісячну стипендію у розмірі 380 євро на весь період навчання. Лише громадянам України, Республіки Білорусь, Республіки Грузія та іноземним громадянам литовського походження під час навчання за магістерською програмою за денною формою навчання будуть покриватися витрати на навчання, а у межах вартості національних стандартів навчання.

Магістр Денне навчання

 • Щомісячна стипендія та грант, що покриває стандартну вартість навчання, пропонується для громадян Республіки, Республіки Білорусь, Республіки Грузія та іноземних громадян литовського походження (всього 50 грантів, з них 40 - громадянам Україна);
 • Щомісячна стипендія пропонується для громадян Республіки Вірменія, Азербайджанської Республіки, Республіки Молдова, Японії, Китайської Народної Республіки, Республіки Корея, Держави Ізраїль (усього 10 грантів).

Вимоги щодо відповідності

 1. Кандидат повинен бути громадянином однієї з таких країн: Республіки, Республіки Білорусь, Республіки Грузія, Республіки Вірменії, Азербайджанської Республіки, Республіки Молдова, Японії, Народної Республіки Китай, Республіка Корея та Держава Ізраїль. Іноземець литовського походження не може володіти громадянством однієї з країн ЄС чи ЄЕЗ.
 1. Кандидат повинен мати ступінь бакалавра.
 1. Кандидат повинен мати офіційний лист про прийом або попереднє приймання на денну магістерську програму або програму інтегрованих досліджень з одного з литовських вищих навчальних закладів.
 1. Кандидат повинен добре володіти литовською, англійською або іншою мовою, якою здійснюється навчальна програма (мінімальний рівень вивчення англійської мови відповідно до Загальних європейських стандартів мов).
 1. Стипендія може бути надана лише один раз. Кандидат, який вже отримав фінансування за даною програмою, не матиме права на її повторне отримання.
 1. Стипендія не може бути надана кандидату, який навчається або планує вивчати міжнародну спільну програму навчання з частиною навчання (як обов'язковий період рухливості) в країні кандидата.

Форма реалізації програми

Кандидат на державну стипендію Литви за магістра або інтегровану програму дослідження має подавати заявку через систему онлайн-заявки та додати наступні відскановані документи:

За перший відбірний тур (термін: 2 травня, 2018):

 1. Особиста, контактна інформація (дані повинні заповнюватися через систему онлайн-заявки).
 1. Документ, що засвідчує рівень володіння мовою навчання: документ, виданий компетентною установою (наприклад, батьківський навчальний заклад, приймаюча організація, мовний центр або школа тощо), який засвідчує мінімальний рівень В2 рівня навчання мовою навчання відповідно до Спільної європейської основи мовних мов).
 1. Мотиваційний лист (повинен бути заповнений через систему онлайн-заявки).

Будь-ласка, підготуйте мотиваційний лист, включаючи таку інформацію:

 1. Опишіть свій досвід, досягнення, пов'язані з обраною навчальною програмою в Литві.
 1. Будь ласка, поясніть, чому ви обрали конкретну навчальну програму та конкретну вищу освіту в Литві.
 1. Будь ласка, опишіть, як, на вашу думку, ви отримаєте користь від навчання в Литві з точки зору вашої майбутньої кар'єри та особистого розвитку.
 1. Будь ласка, опишіть, чому ви є придатним кандидатом на отримання державної стипендії у Литві.
 1. Одна рекомендація на литовській, англійській або російській мові (повинна бути надана через систему онлайн-заявки або додається до форми заявки у вигляді додатку, що використовує цей формат).
 1. Для студентів-магістрів денної форми навчання: копія листа про прийом або попереднє приймання, видане вищим навчальним закладом Литви з підтвердженням того, що кандидат був допущений або навчається за програмою магістерської програми денної форми навчання, включаючи ПІБ кандидата, навчальну програму, яку вивчає кандидат, його державний код, період навчання кандидата;
 1. Для програм інтегрованого навчання: копія листа-підтвердження, виданого вищим навчальним закладом Литви про те, що кандидат вивчає інтегровану навчальну програму, в тому числі ПІБ кандидата, навчальну програму, яку вивчає кандидат та його державний код, період навчання кандидата. Лист-підтвердження, яке видається ВНЗ, має включати інформацію про кількість отриманих кредитів під час першого циклу навчання (не менше ніж 210 кредитів ECTS) і підтвердити, що кандидат заповнив усі вимоги до 1-го циклу.
 1. Для іноземців литовського походження: заявники повинні подати сертифікат або інший документ, який підтверджує його литовське походження, виданий литовською спільнотою відповідної країни чи іншого компетентного органу (посольство та подібне).

Для конкурсантів другого відбіркового туру (термін: 10 липня, 2018 р.) – (ТІЛЬКИ для тих, хто успішно склав перший відбірний тур):

 1. Документ, що засвідчує завершення освіти у вищому навчальному закладі або відповідну освіту (диплом та додавання до неї) та його переклад на литовську, англійську або російську мову.
 1. У випадку, якщо кандидат вже розпочав навчання на магістерській програмі в Литві (диплом та додаток): довідку вищого навчального закладу із зазначенням програми денної форми навчання, курсів або модулі, їхні кредити та оцінки протягом першого року навчання повинні бути представлені.
 1. У випадку, якщо кандидат вже закінчив одну програму магістерської підготовки в Литві чи іншій країні: документ, що засвідчує закінчену освіту у вищому навчальному закладі або відповідну освіту (диплом та додаток до нього) та її переклад на литовську, англійську або російську мову повинен бути представлений.
 1. У випадку, якщо кандидат навчається в Інтегрованій програмі навчання (додаток до листа-підтвердження): свідоцтво вищого навчального закладу із зазначенням навчальної програми, курсів або модулів, їхніх кредитів та оцінок під час навчання на першому циклі необхідно представити.
 1. Кандидат може попросити надати додаткову документацію.

Вибір кандидатів:

Усі подані та повні заявки оцінюються експертами. Остаточне рішення про надання підтримки кандидатам буде засноване на:

 1. Мотивації заявника (30%);
 2. Рівні володіння мовою навчання (20%);
 3. Академічних досягненнях (50%):
 4. Рекомендація.

Пріоритети:

         Пріоритет буде надаватися кандидатам, які планують або вже розпочали своє навчання на магістерській програмі або інтегрованому навчанні на литовській мові.

         Для громадян України: пріоритет буде надаватися кандидатам, які планують навчатися або вже навчаються:

   Біомедичні науки;

   Фізичні науки;

   Технологічні науки;

   Творчість та дизайн.

Кандидати, які подали заявку на отримання стипендії, будуть повідомлені про рішення (після першого відбіркового туру) електронною поштою не пізніше 2 липня 2018 року.

Примітки:

Будь ласка, зверніть увагу, що заявка на отримання гранту є автономною процедурою, яка не впливає на допуск до програми підвищення кваліфікації магістрів у вищих навчальних закладах Литви, ми наполегливо рекомендуємо подати заяву на отримання магістерської програми або інтегрованого навчання на повну ставку - на литовську державну стипендію.

Заявки з доданими документами повинні бути представлені в Інтернеті в будь-якому з наступних форматів: JPEG, GIF, PNG, PDF.

Всі заявки повинні бути подані до встановленого терміну. Зверніть увагу, що після закінчення терміну зміни неможливі. Неповні заявки або заявки, подані після закінчення терміну, не будуть розглядатися.

Будь ласка, зверніть увагу, що ніяких інших документів, ніж перераховані, не буде розглянуто.

Всі документи, заявки повинні бути подані англійською, литовською або російською мовами. Ніяких засвідчених копій документів не потрібно.

Документи повинні подаватися лише через систему онлайн-заявки. Немає необхідності надсилати їх поштою, факсом або електронною поштою.

Важливі дати для претендентів на 2018/2019 навчальний рік:

13 лютого - 2 травня 2018 року: перший відбірковий тур;

2 липня 2018 року: повідомлення про умовно обрані заявники (перший відбірковий тур);

10 липня 2018 року: 2-й відбірний тур (ТІЛЬКИ для умовно обраних абітурієнтів);

Початок серпня 2018 року: повідомлення про успішних відібраних претендентів (другий відбірковий тур).

Контактна інформація:

Фонд підтримки освітніх обмінів

Вища освітня програма

Rožių al. 2 Вільнюс, LT-03106

Литва

Телефон: (+ 370 ~ 5) 261 0592

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)