Грандіозна подія грудня! Відкритий фестиваль Golden Opportunities в ДонНУЕТ ім. М. Туган-Барановського

Замовляйте квиток безкоштовно

ДонНУЕТ оголошує прийом слухачів на підготовчі курси

для складання ЗНО з наступних конкурсних предметів: українська мова та література, математика, іноземна мова, хімія, фізика.

ДонНУЕТ організовує екскурсії до університету

Деталі за номером +38(096)-870-44-91 (Ірина Анатоліївна)

29 жовтня 2018, 6:59 pm
Категорія Новини

29 жовтня 2018 року у стінах Донецького національного університету імені Михайла Туган-Барановського кафедрою підприємництва і торгівлі спільно з кафедрою економіки і кафедрою міжнародної економіки та туризму був проведений мітап для майбутніх абітурієнтів на тему: «Економічні читання у ДонНУЕТ: сучасні проблеми людства очима нобелівських лауреатів з економіки».

Гостями заходу стали 29 школярів 10-11-х класів трьох криворізьких шкіл (КСШ №115, КЗШ №102, КЗШ №121) та їх вчителі.

За програмою мітапа було розглянуто такі питання:

1. Вітання до абітурієнтів.

Завідувач кафедри підприємництва і торгівлі Волошина С.В. розповіла про формат зустрічі (мітап), програму мітапа, історію ДонНУЕТ та його сучасні позиції на ринку освітніх послуг, перелік спеціальностей університету.

1. Глобальні проблеми людства.

Аспірантка Москаленко К.С. охарактеризувала глобальні проблеми сучасності, наголосила на пріоритетах їх основних напрямків.

1. Нобелівська премія з економіки.

Доцент кафедри міжнародної економіки та туризму Широкова М.С. розповіла про найбільш цікаві факти з історії найпрестижнішої премії в галузі економічних наук – премії пам’яті Альфреда Нобеля. Цікавою була презентація нею економістів-нобелівських лауреатів, чиї персони та дослідження визнані у світі особливими. Значний інтерес у школярів викликав лауреат премії Нобеля 2018 року.

1. Нобелівські лауреати-вихідці з України. Михайло Туган-Барановський: наукові ідеї, розвинуті нобелівськими лауреатами.

Доцент кафедри економіки Лисевич С.Г. у своєму повідомленні закликав пишатися Україною, яка дала світові лауреатів, хоча вони на момент отримання цієї нагороди були громадянами інших країн. При цьому він наголосив на історичному зв’язку між науковим доробком Михайла Туган-Барановського і працями нобелівських лауреатів.

1. Можливості вирішення глобальних проблем сучасності очима нобелівських лауреатів з економіки: Гері Беккер (аспірантка Скубіліна А.В.), Вернон Сміт і Деніель Канеман (доцент Зиза О.О.).
  2. Нобелівські лауреати, які змінили світ та їх поради для розвитку України і світу (аспірант Калініченко Д.Р.)
  3. Обговорення та обмін думками. Організаторами мітапа було роздано присутнім ключові цитати з праць нобелівських лауреатів. При чому цитати були прикріплені до бубликів, що подавалися гостям разом із солодощами до чаю як традиція проведення мітапів.

Свої враження від відвідування університету та проведеного заходу школярі відобразили в анкетах. Ось деякі відгуки і побажання від наших юних гостей:

• учні КЗШ №102: «було цікаво та пізнавально», «продовжуйте в такому ж дусі», «побільше студентів», «було круто», «бажаю більше бюджетних місць»;
  • учні КЗШ №121: «дуже багато корисної важливої інформації для нашого майбутнього», «побільше абітурієнтів», «розвиватися і не зупинятися»;
  • учні КЗШ №115: «дуже душевно та інформативно», «цікава інформація для саморозвитку», «отримана інформація допоможе мені у подальшому навчанні», «проводьте більше таких зустрічей», «хочеться, щоб такі заходи бути як можна частіше. Мені дуже у вас сподобалося» тощо.

Цікавими є й ті факти, що за результатами анкетування 90% школярів у захваті від відвідування університету, 48% вже зараз бажають пов’язати своє майбутнє професійне життя з економікою, у той час як 31% вагаються.

Багато учнів після закінчення мітапа відгукнулися на запрошення організаторів і пройшлися корпусом, відвідавши аудиторії і бібліотеку і не приховували позитивних вражень.

Все цікаве на мітапі дивіться у фотозвіті.

1_Вітання Волошиної С.В_
2_Наші гості-школярі
3_Москаленко К.С_
4_Широкова М.С_
5_Головний ракурс-школярі
6_Лисевич С.Г_
7_Скубіліна А.В_
8_Зиза О.О_
9_Чаюємо!!!
10_ЕП-15_помічники і молодці (це не всі!!!)
11_Калініченко Д.Р_
12_Цитати лауреатів Нобеля