Грандіозна подія грудня! Відкритий фестиваль Golden Opportunities в ДонНУЕТ ім. М. Туган-Барановського

Замовляйте квиток безкоштовно

ДонНУЕТ оголошує прийом слухачів на підготовчі курси

для складання ЗНО з наступних конкурсних предметів: українська мова та література, математика, іноземна мова, хімія, фізика.

ДонНУЕТ організовує екскурсії до університету

Деталі за номером +38(096)-870-44-91 (Ірина Анатоліївна)

У ДонНУЕТ обговорили перспективи «смартизації» міст України

19 жовтня 2018, 10:52 am
Категорія Новини

16 жовтня 2018 року кафедрою економіки було проведено круглий стіл на тему «Smart-місто». У роботі круглого столу взяли участь усі викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти спеціальностей: 051 «Економіка», 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», 241 «Готельно-ресторанна справа».

Головна мета заходу – вивчення досвіду розвитку «найрозумніших» міст планети та обговорення перспектив щодо «смартизації» міст України, у т. ч. й Кривого Рогу.

Під час проведення круглого столу було розглянуто концепції та проаналізовано досвід «смартизації» десяти «найрозумніших» міст планети (за версією EasyPark), серед яких:

1. Копенгаген (Данія).

2. Сінгапур (Сінгапур).

3. Стокгольм (Швеція).

4. Цюрих (Швейцарія).

5. Бостон (США).

6. Токіо (Японія).

7. Сан-Франциско (США).

8. Амстердам (Нідерланди).

9. Женева (Швейцарія).

10. Мельбурн (Австралія).

Більш детальну та повну інформацію про рейтинг «найрозумніших» міст світу можна отримати за посиланням: 2017 Smart Cities Index.

Аналіз особливостей «смартизації» десяти «найрозумніших» міст планети дозволив виділити такі її атрибути: «смартизація» урядування (прозорість управління, розвиток е-урядування, участь громадян у процесі прийняття рішень); смарт-мобільність (наявність та розвиток екологічно чистої та технологічної інфраструктури, у т.ч. транспортної); смарт-довкілля (реалізація заходів, спрямованих на підвищення ефективності управління ресурсами та довкіллям), активний розвиток державно-приватного партнерства, розвиток людського потенціалу.

Учасники круглого столу відзначили, що Кривий Ріг активно залучається до процесів «смартизації». Так, сьогодні у Кривому Розі реалізовано ряд ініціатив щодо смартизації міського управління; створено додаток «Мій Кривий Ріг Smart City», який дозволяє отримати інформацію про рух транспорту, заходи, що заплановані та проходять у місті тощо; активно розвивається послуги із каршерінгу та ін.

Без названия (1)
Без названия (2)