Тематична виставка до 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського «Творчий шлях Добротворця»

12 січня 2018, 6:02 am
Категорія Новини

З нагоди святкування 100-річчя від дня народження видатного педагога сучасності, вченого, письменника, публіциста, громадського діяча Василя Олександровича Сухомлинського 21 вересня 2018 року у Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені М. Туган-Барановського пройшла тематична виставка «Творчий шлях Добротворця».

Презентація книжкової виставки у ДонНУЕТ відбулася на виконання листа Міністерства освіти і науки України від 09.02.2018, № 1/9-88 «Про відзначення у 2018 році 100-річчя від дня народження  Василя  Сухомлинського». Захід підгодувала та провела бібліотекар І категорії Марина Іванівна Мачульська.

Літературно-педагогічна творчість і практична діяльність В.О. Сухомлинського (1918-1970) увійшла до історії вітчизняної педагогічної думки помітною сторінкою, його педагогічні праці та учительський досвід значно вплинули на практичну діяльність школи, збагатили педагогіку України новими положеннями і думками.

На підставі багаторічної практичної роботи в школі автор вперше у вітчизняній педагогіці глибоко розкрив суть таких понять, як людяність, патріотизм, відповідальність, гідність, терпимість, тактовність тощо. В.О. Сухомлинський запропонував і методику найтонших сфер морального життя людини – материнського і батьківського виховання, ставлення до батьків, старших членів родини, померлих. Найнадійнішим і найміцнішим каменем педагогічної системи В.О. Сухомлинського є виховання у кожного поваги до самого себе.