Хіт-парад професій від ДонНУЕТ

18 вересня 2018, 1:46 pm
Категорія Новини

Приблизно 40 міст України приймають цьогоріч мандрівний Міжнародний проект «Місто професій», ініціатором якого виступає журнал Community Business Magazine. До Кривого Рога дитячий фестиваль завітав 16 вересня 2018 року. У якості партнера заходу виступив і ДонНУЕТ, організувавши масштабну локацію зі спектром різноманітних професій.

Соціальний проект «Місто професій» – це розвиваючий профорієнтаційний захід, учасники якого із задоволенням розповідали про свої професії та давали дітям взаємодіяти з атрибутами. Територія Парку Героїв перетворилася на гігантський тренувальний табір, де дітлахи знайомилися з підприємствами та організаціями міста, а також охоче приміряли на себе більше 50 ролей їх працівників.

DSC 0143

На криворізькому заході ДонНУЕТ представив професії «кулінара», «хіміка», «альпініста». Наша місія полягала в тому, щоб дозволити криворізькій малечі на деякий час зануритися у доросле життя, обрати професію до душі, пройти інструктаж та «влаштуватися» на роботу.

DSC 0215

Локація «кулінар» була стилізована під імпровізовану кухню, де «стажисти» власноруч тренувалися в різних техніках ліплення пельменів. Тісто було незвично пофарбоване у яскраві кольори, що додавало процесу енергії. Під час навчання дітям розповідали, що у ресторанно-готельній справі зовнішній вигляд страв відіграє не меншу роль, ніж смак. А пельмені стали справжнім роздоллям для креативної думки за рахунок своєї пластичності. Декому ця справа так сподобалася, що один з хлопчиків не хотів йти з-за столу, поки не «зліпить всіх вареників до кінця тіста», навіть коли професію йому вже зарахували до паспорта. Відвідувачі локації отримували відповіді на питання «Яким чином смачна їжа ще й корисна», «Чому фрукти кольорові та що означають різні пігменти», «Що входить до складу продуктів, які ми їмо», тощо.

У «хімічній лабораторії» діти ставали маленькими вченими – проводили досліди, щоб більше дізнатися про те, як влаштований світ довкола. В ігровому форматі школярі відкривали чудовий та цікавий світ хімії через прості й безпечні хімічні експерименти.Вони супроводжувалися поясненням з наукової точки зору але досить простою «зрозумілою» мовою. Більшість компонентів, що використовувалися, легко знайдуться в будь-якій оселі або в найближчому супермаркеті. Коли матуся одного зі слухачів курсу «Юний хімік» спробувала його відірвати від дослідів словами «Синку, може вже підемо далі?», хлопчина насупився і каже: «Ні. Мені потрібно більше професій».

Секція «Туризму та альпінізму» була присвячена двом тренувальним вправам: в’язанню туристичних вузлів та мистецтву пересування в альпіністському спорядженні мотузковим маршрутом, що розкинувся просто між деревами парку. В’язання вузлів було досить захоплюючою справою, адже тут грає роль все – від матеріалу мотузки, до правильності тримання її кінчиків. Маленька гостя, якій вдалося зробити гарний вузол, вмовляла господарів локації дозволити їй забрати вузол додому. Що ж, дитина пішла додому щасливою! Локація ж «альпінізму» виявилася настільки популярною, що батьки дітлахів ставали у чергу, поки малі навчалися «сусіднім» професіям. Батько одного з «майбутніх альпіністів» так захопився успіхами сина, що просто почав розповідати всім довкола як правильно ходити мотузками і безпечно триматися в спорядженні. Наші тренери тільки розводили руками і посміхалися, що їх послуги вже майже непотрібні натовпу.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Ось так весело та пізнавально пройшов захід «Місто професій» у куточку ДонНУЕТ. Ми намагалися допомогти кожній дитині реалізувати свій потенціал та отримати доступ до наукових знань у зрозумілій формі. Адже це є частиною нашої корпоративної соціальної відповідальності. Чекаємо підростаюче покоління в наших стінах і плекаємо надію, що наші маленькі учні стануть справжніми фахівцями своєї справи!

(1 Голосувати)