ДонНУЕТ запрошуе на навчання

У ДонНУЕТ відкрито нову спеціальність

«035. Філологія» «035.41
Германські мови та літератури
(переклад включно)»

День науки в ДонНУЕТ

з 11 лютого по 05 березня 2019р.
Конкурс творчих робіт
на фінансову тематику
Конкурс наукових робіт
Встигни до 10 березня 2019 рок
День університету
Запрошуємо
на цікаві й інтерактивні заняття
школярів 10-11 кл.
ВСЕУКРАЇНСЬКИХ ОЛІМПІАДАХ
Запрошуємо вступників до участі
українська мова та література
математика, фізика, хімія,
іноземна мова
previous arrow
previous arrow
next arrow
next arrow
Slider

Молодь проти! психотропних речовин Рекомендовані

3 травня 2018, 11:59 am
Категорія Оголошення
Прочитано 763 разів

Загальновідомо, що наркоманія та наркозлочинність є складною проблемою сучасного суспільства, що має соціальний, економічний, правовий, медичний та інші аспекти.

Наркоманія є серйозним хронічним захворюванням, що швидко поширюється, забираючи життя сотень людей, тому її лікування є важливим питанням національного рівня.

Отже, зрозуміло, що ефективна протидія наркоманії та наркозлочинності може забезпечити лише комплексний підхід, поєднаний вирішенням двох головних проблем:

з одного боку - забезпечення належного рівня законодавчого регулювання обігу лікарських засобів, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори, який би захищав інтереси громадян України, надання якісної медичної допомоги особам, які страждають від наркотичної залежності;

з другого - створення ефективної системи щодо недопущення витоку у незаконний обіг наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, лікарських засобів, що їх містять та їх вживання не за медичним призначенням, а також запобігання обігу речовин, заборонених для застосування, припинення діяльності міжнародного наркобізнесу.

Стратегія державної політики щодо наркотиків до 2020 року схвалена Кабміном України у 2013 році.

Упродовж 2016 року соціальними послугами Центрів було охоплено близько 449 тисяч сімей, які перебували у складних життєвих обставинах, у тому числі з причин вживанням наркотичних речовин, в яких виховується 554 тисяч дітей.

Молоді люди і діти все більше потрапляють до груп ризику інфікування ВІЛ/СНІДом, і зусилля, що робляться з їх захисту, а також із захисту інших вразливих груп населення, все ще не достатні.

Сьогодні підлітки груп ризику (ПГР) продовжують залишатися однією з уразливих груп населення до епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні. У контексті низької соціальної адаптації та захищеності підлітки груп ризику є уразливими до зовнішніх подразників, що призводить до високого рівня інфікування на ВІЛ та інші захворювання.

Статистика. Станом на 1 січня 2016 р. на обліку перебувало 126 604 ВІЛ-інфікованих громадян України (показник 297,2 на 100 тис. населення). У 2015 р. частка осіб віком 15-24 роки, серед вперше зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції, становила 5,7% проти 6,7% у 2014 р. та 7,1% у 2013 році. Оновлені результати оцінки чисельності дітей та молоді груп ризику демонструють збільшення кількості підлітків-СІН, зокрема хлопців, які залучені до вживання ін'єкційних наркотиків. Крім того, дані свідчать про невелике збільшення кількості дівчат і молодих жінок, які надають сексуальні послуги на комерційній основі.

Таким чином, загальна кількість підлітків груп ризику, з урахуванням оновлених даних за 2015 р., оцінюється у 129 000 осіб віком від 10 до 19 років включно.

Здійснено огляд 5118 розміщень соціальної реклами, у тому числі 1779 - зовнішньої реклами, обстежено 17344 торгівельних об'єктів, які реалізують алкогольну продукцію, в результаті чого виявлено 1005 порушень чинного законодавства щодо заборони продажу алкоголю неповнолітнім та порушень правил торгівлі спиртними напоями, затримано 2069 неповнолітніх складено 1333 протоколів та притягнуто до відповідальності 376 посадових осіб.

Особлива увага приділяється виявленню споживачів наркотичних засобів та психотропних речовин і наданню медичної допомоги такій категорії громадян.

Одним із завдань лікування наркотичної залежності є зниження негативних наслідків немедичного вживання наркотиків для здоров’я та суспільства, у тому числі пов’язаних із поширенням ВІЛ-інфекції.

Станом на сьогодні рівень поширення ВІЛ-інфекції серед споживачів ін’єкційних наркотиків в Україні залишається одним з найвищих в Європі (19,7 відсотка).

За матеріалами pdf Національного звіту за 2017 рік щодо наркотичної ситуації в Україні (5.48 MB) .

Оцініть матеріал!
(0 голосів)
 

Наші партнери

www.prostopros.ru

auvm