Студенти ДонНУЕТ долучаються до обговорення історико-мистецького аспекту кінострічки "Червоний"

14 вересня 2017, 10:19 pm

14 вересня, коли в Україні відзначають День українського кіно,  викладачі кафедри українознавста  і студенти ДонНУЕТу зібралися для обговорення історико-мистецького аспекту кінострічки режисера Зази Буадзе «Червоний». Окремі частини цього фільму знімалися у Кривому Розі, і тому не дивно, що стрічка, за однойменним романом Андрія Кокотюхи, викликала зацікавлення серед жителів міста.

Захід розпочав доцент кафедри українознавства О.М. Романуха, який розповів студентам про неймовірно тяжкі і трагічні події минулого, що відображені у фільмі. Цікавою стала і розповідь Д. Куди, студента ДонНУЕТу, який був безпосереднім учасником масових сцен фільму і очевидцем «живого» знімального процесу.

Крім того, деякі студенти вже встигли прочитати сам твір А. Кокотюхи, і могли порівняти особисті емоції від прочитаного та потім побаченого на екрані.

Зважаючи на те, що влітку 2017 р. фільм «Червоний» потрапив до відбору на кінопремію «Оскар» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою», студенти також обговорили перспективи розвитку українського кінематографу та шляхи реалізації  вітчизняного подукту не лише серед жителів України, а й за кордоном.

Введення у історичний дискурс
Доцент кафедри українознавства О.М. Романуха розповідає студентам про тяжкі і трагічні події минулого
Досвід учасника зйомки
Дмитра Куди, студента ДонНУЕТу, учасника зйомки сцен кінострічки "Червоний"